Fotografie z cest po světě

Obrázky z Cestování světem

Cestování světem

Web o cestování pro cestovatele a zvědavce

Čt
6
Čvc '17

Mondsee

 

Stejnojmenné lázeňské městečko v Rakousku, které láká především na panoramatické výhledy přes Měsíční jezero – Mondsee. Pojmenování údajně získalo na základě svého tvaru, který připomíná srpek měsíce.

Příjezd k Mondsee a parkování

Z dálnice A1 sjedete dle ukazatele a prakticky jste ve městě. Město má několik větších parkovišť – provozovaných zdarma. Pokud míříte přímo k jezeru pokračujte od cedule města stále dolů z kopce. Směrovky na místní provozovaná parkoviště jsou velké a dobře viditelné. My směřovali na parkoviště k promenádě, má odhadem na 80 míst a přímo s promenádou sousedí.

Parkování ve městě jsme také vyzkoušeli – chtěli jsme projít zámek a náměstí. Tentokrát jsem parkoval u kostela.

Důvody proč navštívit Mondsee

  • Návštěvu tohoto města – jezera je dobré spojit například s cestou z/na dovolenou/výlet. Všichni se příjemně protáhnou a můžete dále pokračovat.
  • Dalším důvodem může být například místní čerpací stanice OMV. Rozdíl v ceně nafty byl 0,3 EUR na litr (dálnice nafta 1,339 EUR litr – OMV Mondsee 1,040 litr).
  • Pro milovníky staveb a architektury – místní kostel byl stavěn už někdy okolo roku 748. Do stávájící podoby byl ale mnohokrát přestavován a upravován, takže z původní stavby zbylo velmi málo – desky ve zdích. Nicméně architektonicky je to velmi hezký počin, stejně jako malebné centrum města.
  • Za zmínku možná stojí i to, že zde byl na návštěvě Helmut Kohl.
  • A nebo si prostě jen zajděte na promenádě do Pizzerie Toskana a dejte si originální italskou zmrzku.

Fotogalerie

Ofline verze článku:

Komentovat »

Odpovědět

Blue Captcha Image Refresh

*