Fotografie z cest po světě

Obrázky z Cestování světem

Cestování světem

Web o cestování pro cestovatele a zvědavce

25
Čvc '14

Kartágo / Karthágo / Carthage

 

Ze starověkého Kartága už nenaleznete víc než vykopávky a zbytky jeho staveb, . Dnes se zde rozprostírá Tunis a chuť dávné historie pocítíte už jen na několika málo místech. Kartágo bylo mocné, ekonomicky zdatné a také bylo trnem v oku Římské říši. Odtud pochází známý výrok – Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno -, kterým zakončoval svůj projev senátor Cato starší. Kartágo nakonec opravdu zničeno bylo, ale i dnes působí pouhé jeho náznaky impozantně.

Areály s vykopávkami jsou ohraničené a vyžaduje se vstupné. Záleží na schopnostech Vašeho průvodce, jaké podmínky Vám vyjedná. Já jsem kupříkladu zaplatil jen 1 dinár za focení a to stačilo na všechny kartáginské vykopávky dohromady.

Zajímavých míst se v oblasti nachází víc, za nejdůležitější považuji dvě z nich, z nichž zde dávám k dobru i fotografie. Mezi fotografiemi však naleznete i zbytky akvaduktu, byl dlouhý přes 80 km a je volně přístupný. Ten největší a nejimpozantnější areál se nachází vedle prezidentského paláce, toto je ono opravdové starověké kartágo. Druhý areál je na kopci Byrsa, kde ve skutečnosti bylo jen vojenské opevnění chránící město a dnes se zde nachází i katedrála.

Vykopávky samotné mohou působit nezajímavým dojmem, prostě kus kamene tu a kus kamene tam. Naštěstí jsou zde ale i informační tabule, kde jsou, mimo jiné, i vizualice daného místa v době největšího rozkvětu. Jednu takovou tabuli jsem Vám vyfotil, v závěsu naleznete jak místo vypadá v současnosti. Když vezmu v potaz, jaké technologie tehdy měli k dispozici, je to úžasné.

Ofline verze článku:

Komentovat »

Odpovědět

Blue Captcha Image Refresh

*