Fotografie z cest po světě

Obrázky z Cestování světem

Cestování světem

Web o cestování pro cestovatele a zvědavce

St
22
Led '14

Lázně Europa Therme – Bad Fussing u Passova

 

Lázně Europa Therme – Bad Fussing

Poblíž Passova se nachází komplex lázní (lázeňské letovisko) Bad Fussing. V tomto článku se budu věnovat lázním Europa Therme. Tyto lázně jsou častým cílem jednodenních výletů – takže pro ty z Vás, kteří zde ještě nebyli a chystají se sem bude tento tip na výlet snad nápomocný.

 

Příjezd a parkování

Snad asi všechny cesty do lázní Bad Fussing z ČR vedou přes Passov – odsud dálnice A3 směrem na Salzburg. Dálnice si moc neužijete, zhruba po 15 km (odhadem) budete sjíždět na Pocking. V Pockingu se držte pořád na hlavní a pak sjezd na Bad Fussing – směrovky jsou – my jsme sjížděli u benzínky (Shellka; sjezd je na GPS 48°23’45.722″N 13°18’33.879″E – v podstatě jediný větší sjezd z hlavní silnice, kterou podjedete). Dál od benzíny překonáte dva kruhové objezdy (vidíte nákupní zónu) a směrovka Vás navede na Bad Fussing – u těch kruhových objezdů se ztratit moc nedá. Příjezd do Bad Fussingu je označen maximálkou 30 km za hodinu – a hlídají její dodržování.

Parkování v Bad Fussingu asi podle toho do jakého komplexu se chystáte – nás zajímal komplex Europa Therme (jak jsem již psal v záhlaví). Parkování v podzemní garáži – je zdarma – jen najít místo.

Lázně Europa Therme – Bad Fussing – co Vás bude zajímat

Z parkoviště (krytého) vede vstup a pochod po chodbách – intuitivně jsme sledovali vždy nejširší z nich až po schodech vystupujeme u kas.

Vstupné několik možností – (kompletní informace o vstupu jsou na stránkách zde …). My jsme zvolili Med. Thermal-Schwefel-Gas-Bad za 10.5 EUR. Rozdíl je v tom, že máte vstup do vnitřního bazénu se sírou navíc.

Zaplatíte vstupné u kasy a udělejte čelem vzad a pokračujte ke vstupu do šaten. Napoprvé jsme samozřejmě netušili co máme se vstupenkou dělat, takže se ptáme místního pracovníka – vstupenka na turniket – pak se přiloží ke čtečce a u panelu s klíčema se rozsvítí ten Váš. Ten si vezměte a hurá do šaten a převlíkat.

Klíč je s chipem a pokud máte zaplaceno o ten jeden bazén navíc, tak klíč budete přikládat u turniketu a ten Vás pak pustí do onoho zázračného bazénu.

V době kdy jsme zde byli – prosinec 2013 (konec), probíhala rekonstrukce bazénu číslo 10 – takže do bazénu číslo 8 se nedostanete jinak než venkovním průchodem.

Za 5 hodin pobytu v komplexu jsme zvládli každý bazén (atrakci) 2x a ještě jsme si dali oběd. Možná se Vám bude zdát 5 hodin moc, ale uteče to rychle a to se nám občas stalo, že jsme chvilku čekali než se dostaneme k masážním tryskám nebo výřivkám.

Podotýkám, že jsme zde byli v běžném pracovním dni – takže zde čekám méně lidí. Představa, že je víkend a komplex postupně přijímá autobusy návštěvníků – moc k hnutí tu pak asi nebude – ale to nechám na Vás – případně pokud máte někdo zkušenosti napište nám je do komentáře (pomůžete i ostatním).

Teplota vody se pohybuje v jednotlivých bazénech různě – od nějakých 18 stupňů až ke 40 (pak jdete zrovna do té 18 – jako sauna).

V komplexu se chovejte ohleduplně a pozor na agresivní jednání – nepřizpůsobivé vyprovodí z komplexu.

Co je dobré vzít s sebou do lázní

Spíše než seznam berte následující řádky jako doporučení, které Vám může zpříjemnit pobyt:

– Plastovou láhev s vodou na pití – skleněnou zde nepřipouští (nápis se zákazem).
– Pantofle – hodí se, ale jde to i bez nich (raději ale s nimi).
– Župan – je na zvážení, občas půjdete přes venkovní koridor, bohužel jak se jednou namočí neuschne takže je dobré mít ještě k němu ručník a nejprve se osušit – nebo župan vynechat (a snést chvíli dobrých rad drahé polovičky o nenastydnutí 🙂 )
– Ručníky, mýdla …
– Starší plavky – teď si asi klepete na čelo, ale až je doma budete sušit, pochopíte (po týdnu a vyprání se zápach sirkárny začne zlepšovat…)
– Svačinu (snack) – nebo peníze na nějaké občerstvení

 

Kam dál a pro řidiče

Z lázní například na nákupy do Passova – nebo jako v našem případě před Vánoci na trhy (viz. Vánoční Passov)

Pro řidiče – možná se Vám to nezdá, ale těch pět hodin a teplá voda trochu unaví – nespěchejte na sebe – já si dopřál před odjezdem ještě teplou čokoládu a něco malého. Domů Vás čeká kus cesty…

Čerpací stanice – Shell v Pockingu přímo u nákupní zóny, kudy se budete vracet na dálnici do Passova, jinak poté v Passově.

Ofline verze článku:

1 komentář »

1 komentář » k “Lázně Europa Therme – Bad Fussing u Passova”

  1. Cestování světem » Lázně JOHANNESBAD – Bad Fussing u Passova Říká:

    […] Lázně Europa Therme – Bad Fussing u Passova […]

Odpovědět

Blue Captcha Image Refresh

*