Fotografie z cest po světě

Obrázky z Cestování světem

Cestování světem

Web o cestování pro cestovatele a zvědavce

Út
13
Srp '13

Transatlantický let s KLM, nepohodlí a utrpení ve jménu zábavy

 

Cestování neobnáší jen poznávání jiných zemí, ale také přepravu všelikými dopravními prostředky. Tentokrát bych se s Vámi chtěl podělit o zkušenost při letu z Amsterdamu do Dallasu v letadle typu Airbus A330-200.

2013-08-11 15.08.41

2013-08-11 15.08.56

Let trval více než 10 hodin a věřte nebo ne, aerolinky se tak snažily zpříjemnit cestujícím cestu, až se stala nesnesitelná. Co mám konkrétně na mysli? Seděl jsem v třídě Economy na sedačce u okénka. Mám průměrně dlouhé nohy, takže si je přirozeně chci natáhnout pod sedadlo před sebou. Bohužel, pod sedadlem přede mnou byla namontována podivná kovová skříňka. Takže jsem si mohl natáhnout nohu jen jednu a tu druhou celou dobu krčit. Samozřejmě jsem se občas prošel a rozcvičil, jak se při dlouhém letu doporučuje, ovšem spolucestující vedle mě to jistě moc nevítala, neboť jsem ji musel pokaždé žádat o zvednutí se.

O tuto nepříjemnost jsem se podělil s KLM. Dozvěděl jsem se, že asi může jít o černou skříňku a bohužel její poloha je dána konstrukčně a není možné s tím mnoho dělat. Říkám si – COŽE? To celou dobu kopu do černé skříňky, pod sedadlem v Economy třídě? Zde je znění odpovědi z KLM:

Vazeny …,

dekujeme za Vas komentar ohledne pohodli na Vasem nedavnem letu do Dallasu. Chapeme jak je pohodli cestujicich dulezite, a proto vzdy venujeme pozornost komfortnosti kazdeho mista v kabine. Pod nekterymi sedadli muze byt umisteno pevne vybaveni stroje (napr. cerna skrinka), ktere je bohuzel jasne dano a neni mozne jej odstranit. O techto mistech se snazime klienty na mape kabiny informovat.

Opravdu velice lituji, pokud jste nebyl na omezeni upozornen. Vas komentar predavame nasi technicke sekci, ktera proveri o jake zarizeni slo a budeme se snazit komfort nasi kabiny zlepsit.

Při letu zpět jsem se pořádně rozhlédl po letadle a ona je tajemná kovová skříňka nainstalována pod všemi sedadly v určitých řadách sedaček. Ne, černých skříněk určitě není v letadle tolik. Záludně jsem se zeptal jedné z letušek a ta mi prozradila oč běží – zde je uloženo tělo audiovizuálního systému, který ovládá dotykový monitor na sedačce před Vámi, tj. ten pro Vás. Respektive ovládá i ten sousední vedle Vás, proto se tam nic podobného sousedce nepletlo . Tedy toto je ono zpříjemnění, které učinilo můj let nesnesitelný.

Vážení čtenáři, pokud letíte s KLM a nemáte krátké nohy, nechtějte sedačku přímo u okénka. To stejné ještě platí pro středový blok sedaček, tentokrát jsou ovšem pekelnou řadou sedačky směrem do uliček. Uprostřed Vás ovšem ušpuntují ostatní cestující. Pokud tedy můžete, chtějte druhou sedačku od okénka.

Abych ale byl fér, všechno ostatní bylo v pořádku – personál, servírování jídla, toalety, i ten zpropadený audiovizuální systém. Navíc máte povoleno jedno normální příruční zavazadlo a jeden doplněk, což je obvykle kabelka nebo notebook.

Ofline verze článku:

2 comments »

2 comments to “Transatlantický let s KLM, nepohodlí a utrpení ve jménu zábavy”

  1. Lukáš Říká:

    Nechápu jak Vám někdo z KLM mohl odpovědět, že jde o černou skříňku. Spíše jde o chybu v překladu, protože černé skříňky se nachází na bezpečném místě a cestujícím jsou samozřejmě skryté (většinou se nachází v pilotní kabině a v ocasní části). Ona „záhadná krabička“ bylo zcela jistě IFE, což je zábavný systém v letadle, na kterém je hudba, filmy atd. Zpravidla jedna taková krabička obsluhuje několik sedadel a na většině tzv. seat maps jsou vyznačené sedadla kde se nachází. Tudíž si troufnu tvrdit, že jste si zkrátka vybral špatné sedadlo a pro příště si třeba dáte větší pozor. Mnoho šťastných letů bez otravné IFE krabičky. Lukáš

  2. pepca Říká:

    Domnívám se, že se letuška snažila prostě „něco“ říci a příliš se tím nezabývat. Jinak souhlasím, že to nejspíš byl ten zábavní systém. Každopádně, je to jak píšete: pro příště!

Odpovědět

Blue Captcha Image Refresh

*