Fotografie z cest po světě

Obrázky z Cestování světem

Cestování světem

Web o cestování pro cestovatele a zvědavce

Čt
8
Srp '13

Miyajima

 

Jeden z nejznámějších obrázků z Japonska je pohled na bránu v Miyajimě. Miyajima – místo s neuvěřitelně zajímavou atmosférou, působící tajemně starým dojmem na všechny návštěvníky. Ostrov s horami skrývá nádherný chrám, kde každý den potkáme svatební průvody v tradičním stylu s kimony. Před celým komplexem se skrývá známá brána. Chrám byl postaven v roce 593 nl. Hlavní brána nazvaná Ohtori  je spojován s bohyní, která je velmi žárlivá. Když jsem se na to snažila zeptat lidí, jen zakroutili hlavami a zabrouzdali do svých elektronických slovníků, kde mi našli slovo Superstition.
Vyplatí se vyjet lanovkou na horu Mr. Misen, odkud je krásný výhled na ostrůvky, dokonce i na Hiroshimu. Dole pod vyhlídkou, si člověk může projít chrámy, milionkrát vyfotit Ohtori, jako to dělají všichni turisté, pohonit srnečky, (kteří představují posly bohů, vlně pobíhají po městě a okusují turistům letáčky v angličtině).
Dále se doporučuje navštívit Muzeum -Akvárium, kde probíhá krmení dravé zvěře – tučńáků, delfínů, žraloků apod.

Nezapomeňte ozkusit místní specialitu – malé pečivo ve tvaru javorového listu se sladkou fazolovou náplní. Je to decentně řečeno zvláštní, ale mezi Japonci neuvěřitelně oblíbené.

Do Miyajimy se dostaneme nejlépe půjčeným autem či taxi. Dojedeme k zálivu, odkud to trajektem na ostrov trvá asi 10 min.

Ofline verze článku:

Komentovat »

Odpovědět

Blue Captcha Image Refresh

*