Fotografie z cest po světě

Obrázky z Cestování světem

Cestování světem

Web o cestování pro cestovatele a zvědavce

So
13
Dub '13

Pěší turistická trasa v okolí Vídně

 

Je-li vám málo vidět z Vídně jen to stejné, co všichni ostatní turisté, musím vám doporučit jednu skvělou vyhlídkovou pěší trasu. Trasa měří asi 11km, cesta je snadná a za maximálně 4h ji zvládnou dospělí, pohybliví senioři i děti.

Stačí nasednout na tramvaj s označením D a vydat se na konečnou stanici Nußdorf. Asi nejsnáze na tramvaj nasednete z metra ve stanicích Schottentor (U2), Kärtner Ring, Oper (U1) , nebo na povrchu na zastávce Dr.-Karl-Renner-Ring v blízkosti parlamentu.

Na konečné vystoupíte, a půjdete do kopce po Zahnradbahnstraße, po žluté trase. Barevné turistické značení vás stejně jako v ČR provede po celé cestě, případně sledujte nápisy Stadtwanderweg. Cesta vede hlavně mezi vinicemi a stromy, takže ani nebudete mít pocit, že jste v jedné z Evropských metropolí. Mezi zajímavosti po cestě patří vyhlídkový hotel Kahlenberg, z jehož terasy se před vámi rozprostře úžasné panorama. Projdete kolem menšího lanového parku, kde si mohou odpočinout děti a trochu si zařádit na dětském hřišti. Za návštěvu stojí i kláštěr Leopoldsberg. Oficiální stránky v této oblasti vytyčují dvě turistické trasy (1, 1a), přičemž Leopoldsberg už patří do té druhé. Když už tu ovšem jste, přece se nebudete řídit plánem, ale podívate se kam vás nohy donesou :-).

Více informací o pěších trasách v okolí Vídně naleznete přímo na oficiálních stránkách města.

Ofline verze článku:

Komentovat »

Odpovědět

Blue Captcha Image Refresh

*