Fotografie z cest po světě

Obrázky z Cestování světem

Cestování světem

Web o cestování pro cestovatele a zvědavce

Po
1
Říj '12

Rhodos v noci

 

Noční Rhodos, autem po Rhodosu a do nočního Rhodosu

Výlet do hlavního města Rhodosu večer jsme se zpočátku ani neplánovali, ale dobrá doporučení nás přesvědčila.

Příjezd do nočního Rhodosu

Přijíždíme již za tmy. Mapa nemá smysl a bez navigace se cítím mírně nejistý. Nakonec volím průjezdní strategii, jet pokud možno pořád rovně – tedy až k samotnému cípu ostrova, kde jak doufám, již trefím po paměti.

Nakonec se ukazuje, že cedule Old Town mě nasměrují mnohem dříve než můj záměr. Projíždíme Eleftariaskou bránou jako den předtím a parkoviště hledáme hned za její následovnicí – další brána – opět stejně jako den předtím. Bohužel je zde plno. Popojíždíme dále a nakonec se nachází místo v parkovišti u přístavu. Ještě zaplatit za stání a pak vzhůru do města.

Noční Rhodos – staré město

Tentokráte již neprocházíme všechny památky. Ono by to stejně nemělo smysl. Muzeum je zavřené – otevírací doba do 20.00 hod. Palác velmistrů je již také zavřený. Zajímájí nás především uličky a osvětlené stavby z blízka. Pokud sem pojedete s fotoaparátem nezapomeňte na stativ.

Trasu volíme odlišnou od předchozí návštěvy (viz článek Rhodos město). To hlavní co nás láká je osvětlená hodinová věž a její okolí. V ulicích je plno turistů, přesto nemám pocit, že by to byl nepříjemný dav, což je docela rozdíl od zkušenosti z nočního Ulcinu (viz článek Noční Ulcinj, lodní výlet). Tady se všichni navzájem dokážou vyhnout. Super.

Hodinová věž a procházka okolo hradeb v Rhodosu

Stojíme u hodinové věže a pořizuji první fotky. Poté pokračujeme procházkou směrem k hradbám a občasným zastavením pro nákup suvenýrů. Venku za hradbami volíme okruh okolo hradeb a stáčíme opět směrem k Eleftariaské bráně, která v noci vypadá mnohem romantičtěji.

Nízko na obloze se nachází kotouč měsíce a při návratu do zástavby starého města okolo muzea jsou některá místa osvětlena naprosto ideálně pro noční fotky. Navíc v tomto světle místní architektura vynikne úplně jinak než za světla.

Čas plyne a ani jej nevnímáme, blíží se konec parkování a tak volíme cestu přes Hippokratovo náměstí a dáváme „Kali níchta“ nočnímu Rhodosu.
Pokud budete mít možnost navštívit Rhodos v noci, určitě jeďte, stojí to za to.

Ofline verze článku:

Komentovat »

Odpovědět

Blue Captcha Image Refresh

*