Fotografie z cest po světě

Obrázky z Cestování světem

Cestování světem

Web o cestování pro cestovatele a zvědavce

Út
21
Srp '12

Malé hrady v okolí Torhoutu a Aartrijke – Kasteel Wijnendale, Domein D’Aertrycke

 

Vyrážíme na krátký výlet na dva zámky-hrady poblíž Torhoutu – zbylo nám před večeří trochu času. První na mapě naleznete jako Kasteel Wijnendale a leží na okraji okresu? Torhout po příjezdové cestě na Oostende. Majitelem je soukromá osoba. Přijíždíme na parkoviště a nejprve prohlížíme starou ledárnu (spíž na led).

Kasteel Wijnendale

Pak pokračujeme k zámku-hradu. Podle prospektů je okolo vodní příkop a nádherná krajina. Už se těšíme. Bohužel návštěva se nekoná. Je zavřeno – majitel asi nechce být rušen v podvečer. Jinak vstup 8 Euro do areálu (možná, že za to dostanete i od majitele kávičku 🙂 ).

Domein D’Aertrycke

Vydáváme se k druhému zámku-hradu – Domein D’Aertrycke. Leží asi o 5 km dále. Parkoviště je zasasené do zeleně a je zde spousta stínu pro auta. Procházka k zámku nám odhaluje nádhernou architekturu a jezírko před a za zámkem.

Dále pokračuje cesta k bývalým konírnám(?) a do parku. Na jezírku dovádí kachny a podvečerní sluníčko dává celé krajině romantický nádech. Pořizujeme fotografie a vydáváme se zpět cestou okolo jezírka. Krátká trasa je okolo 1,5 km, delší 3 km. Delší trasu využívají sportovci k běhání.

Něco málo k historii zámku-hradu Domein D’Aertrycke. Původně, jak název napovídá patřil nižšímu šlechtici z Aartrijke. Ten pro svoje dluhy nakonec budovu musel prodat a ta připadla později do vlastnictví obci Torhout.

Ofline verze článku:

Komentovat »

Odpovědět

Blue Captcha Image Refresh

*