Fotografie z cest po světě

Obrázky z Cestování světem

Cestování světem

Web o cestování pro cestovatele a zvědavce

Po
20
Srp '12

Bourbourg

 

Bourbourg – městečko ležící v blízkosti Dunkirku. Městečko, které si vybíráme protože nás zajímá pro svojí zkonkohru.

Příjezd do Bourbourgu a parkování v Bourbourgu

Přijíždíme do Bourbourgu a parkujeme na prázdném náměstí – ano stále je neděle a v neděli tu je vše zavřeno a prázdno. Tedy úplně tak zavřeno tu není. Vidíme jednu kavárnu – hospůdku, kde někdo přeci jenom je. Vydáváme se tam, protože zásadní dotaz zní, je stání na náměstí zdarma v neděli v Bourbourgu? Nikde nebyla žádná cedule ani značka.

Jak se (ne)mluví v Bourbourgu

Tak, teď si tedy zopakujeme francouštinu. Tak nezopakujeme. Oni mi sice rozumí, ale já jim ne. Zní to asi divně že? Tak problém není, že by neuměl francouzsky, problém je jinde. V této části Francie totiž žije spousta starousedlíků a historické důvody směřují jejich původ do Belgie – do Flander. Takže francouzsky sice rozumí, ale ti starší mluví pouze vlámsky. Takže nakonec volají mladého pikolíka, který zvládá english. A výsledek. Ano, stání je zde v neděli zdarma.

Procházka po Bourbourgu, zvonkohra

Začínáme procházku po náměstí – place du Général De Gaulle. Mimochodem Bourbourg bych nazval městem bankomatů – na náměstí jsem napočítal na 100 metrů celkem 4 různé automaty. Tohle u nás asi nenajdeme. Pak dále okolo portálu do staré brasserie (pivnice) a okolo domu Belvédère. Bude celá hodina, takže pokračujeme směrem ke zvonkohře na věži. Celkem 50 zvonů v celé věži. Při celé hodině to nádherně hraje. Nejsem schopen rozlišit zda všech 50, ale je to opravdu hezké, nenucené a příjemné. Několik foteček (dokonce jsem to i nahrál na video, ale to zatím není, musíte si počkat až to zpracuju a zvěřejním – sledujte náš web 🙂 ) a dále směrem k radnici. Radnice je hezká, ale probíhá zde jakási oprava, takže fotografie jsou tak jsou… lépe to nešlo.

Více toho v Bourbourgu k vidění pro nás není. Tedy je, ale časově už pro nás ne. Zpátky do auta a směrem na Gravelines a Grand-Fort-Phillippe (viz. článek).

Zajímavost z Bourbourgu

Ještě pro zajímavost – podle jedné staré mapy se město Bourbourg psalo Bourboch (je to na fotce).

Ofline verze článku:

Komentovat »

Odpovědět

Blue Captcha Image Refresh

*