Fotografie z cest po světě

Obrázky z Cestování světem

Cestování světem

Web o cestování pro cestovatele a zvědavce

So
10
Bře '12

Londýn

 

Londýn je skutečnou kosmopolitní metropolí, hlavním městem jednoho z nejmocnějších ostrovních národů. Popíši zde, co  se dá v Londýně stihnout za jeden den.

Doprava metrem k Westminster Abbey. Toto nádherné staré opatství ukrývá nesčetné lekce s anglické historie. Pochováni jsou zde angličtí panovníci, politici, ale i umělci jako Chauser či vědci jako Newton.

Pokračujeme přes St. James Park k Buckinghamskému paláci. Obdivujeme sídlo královny a se podíváme na výměnu stráží. V parku pak piknikaříme, jelikož máme hlad.

Vrátíme se oklikou zpět, prohlédneme si budovy parlamentu, Downing Street č. 10 jako sídlo premiéra. Pokračujeme směr Trafalgar Square, uprostřed kterého stojí socha Horatia Nelsona a obří hodiny odpočítávající zbývající čas do olympiády. Na Trafalgar Square navštívíme National Gallery, ukrývající mimo jiné Slunečnice Van Gogha. Je třeba podotknout, že národní muzea a galerie jsou zdarma.

Protože umění už máme plné zuby pokračuje na nábřeží Temže, kde se projdeme k London Eye, vyhlídkovému kolu. Cena nás však odrazuje od návštěvy.

Vydáváme se proto na druhou stranu řeky Temže, ke katedrále Svatého Pavla. Bohužel je už hodně hodin a katedrála je zavřená. Fotíme ji tedy alespoň zvenku.

Proplétáme se poté ulicemi směrem ke Covent Garden. Prohlídneme si tržiště a nasloucháme pouličním umělcům. Pak se jdeme najíst do maličké podzemní samoobslužné vegetariánské restaurace.

Následně procházíme rychlým tempem Britským muzeem. Shlédneme Rossetskou desku. Je tam!

Vrcholem večera se stává divadelní představení The Recruiting Officer v divadle Donmar. Sice nás nohy bolí jako čert,  ale lístek na stání za 7.50 prostě berem.

Jsme mírně mrtví ale šťastní. A aspoň na den jsme měli možnost zjistit, jaké je to být v Londýně.

Ofline verze článku:

Komentovat »

Odpovědět

Blue Captcha Image Refresh

*