Fotografie z cest po světě

Obrázky z Cestování světem

Cestování světem

Web o cestování pro cestovatele a zvědavce

4
Lis '11

Barstow, Calico ghost town a do Los Angeles

 

Naším cílem na přespání je dnes Los Angeles – město andělů?

Cesta je dlouhá a tak plánujeme zastávku v Barstow a návštěvu historického městečka z dob divokého západu – Calico ghost town.

Z Arizony do Kalifornie s policejní kontrolou

Přejezd státní hranice mezi Arizonou a Kaliforníí po silnici higway 40 je doprovázen policejní kontrolou. Zběžná prohlídka každého auta a kontrola pasů – že by hledali utečence? Zřejmě asi jo, protože jako turisté jsme pro ně nebyli příliš zajímavý. Prohodili jsme pouze pár slov odkud a kam jedem a bye bye.

Barstow a jeho nádraží

Kolem Mojave National Preserve – krátké zastavení a již do Barstow. Městečko Barstow má hezké nádraží v centru – uvnitř budov naleznete neuvěřitelné množství obchůdků s jídlem a suvenýry na malém místě – neuvěřitelné je to množství na plochu tady v Americe. Jídlo vynikající – od mexické po thajskou kuchyni. Dával jsem si nějakou mexickou specialitu s nudlemi a zeleninou – cena 3,5$ a porce pro 2.

Směr Calico ghost town – a budou tu duchové?

Po jídle již pokračujeme na Calico ghost town. Směrovky vedou v celém Barstow – Calico je do 12 mil směrem do hor. Calico bylo původně hornické městečko v největší slávě kolem roku 1880 – těžilo se zde stříbro. V polovině 90 let 19.století jej horníci opustili – došlo stříbro v dolech a z živého města se rázem stalo město duchů. Originální původní stavby tak zůstaly zachovány a místní provozovatel je pouze doopravuje.

Calico ghost town

Vstupné do města duchů je 6$ na osobu, pokud nejte organizovaná skupina (tam je sleva) – kartu z parků neuplatníte. Projedete bránou a zaparkuje téměř před vchodem do města. Hlavní ulice stoupá mírně do kopce a je lemována budovy – např. bar, šerifská stanice, zubní doktor s primitivní vrtačkou (brr, už chápu proč se pořád stříleli – asi to bylo lepší než ty mizerné bolavé zuby). Procházíme jednotlivé budovy a koukáme a vybíráme suvenýry.

Co se dá dělat v Calicu

Na konci ulice – téměř na kopci je vstup do dolu. Zde jsou ukázky původní těžby a jak těžba stříbra probíhala – vstupné 2$ na osobu. Za 1$ dolar si můžete zkusit rýžování zlata – něco se většinou povede – písek je v korytu uměle obohacen. Za dalších 5$ dolarů se můžete svézt hornickým vláčkem kolem povrchových dolů. Kdo bude mít zájem může si zkusit vlézt do čínské koupelny – velký kovový hrnec, ve kterém se dospělý člověk skrčí. Ještě si nezapomeňte zkusit rytí do kožených pásků a řemenů – pak si je odnesete. Zábavy je tu hodně. Suvenýry opět nakoupeny, lehce unavení kalifornským slunce sedáme do auta a míříme do LA.

Směrem na Los Angeles

Cesta není již tak dlouhá, ale houstne postupně provoz. Je znát, že jedeme po dopravní tepně. V dálce se začíná zjevovat smogový hřib. Jojo, tohle je stinná stránká LA. Tak jak jsme měli čistý vzduch v národních parcích, tak si asi tady užijeme smogu – uvidíme. Do LA jsme sice přijeli, ale než se dostaneme na ubytování – to bude ještě doba. Zácpy, zácpy a zácpy – stojí dálnice nad námi, pod námi i pod nimi. Už jsem psal, jak jsou zde silnice postavené? Neskutečný mumraj – nadjezdy podjezdy, mimoúrovňová křížení. Aha, tady je prý největší doprava na světě. Ubytování máme opět v Motelu 6 – Hollywood.

Los Angeles, bezpečnost a kde se ubytovat

Záměrně se chceme vyhnnout čtvrtím South Central, kde jsou největší problémy s kriminalitou. Proto volíme více sever. V Motelu 6 (adresa: Motel 6 Los Angeles Sylmar, 12775 Encinitas Avenue, Sylmar, CA 91342) kromě obvyklého zapsání ještě požadují naše pasy, které si xeroxují. Tedy hlavně jméno a foto. Ráno jsem viděl, jak tyto kopie odevzdávali policistovi. Mimochodem, policejní auto okolo motelu projíždělo asi v půl hodinových intervalech – a s plnou výzbrojí. Parkování máme na přesně přiděleném místě v areálu. Ještě si jdeme zaplavat v bazénu (i v 9 večer je tu docela horko) a pak rovnou do postýlek. Motel je hned vedle Golden State Fwy – celkem rušno, ale v pokoji slyšíme sotva slabé ozvěny.

Ofline verze článku:

Komentovat »

Odpovědět

Blue Captcha Image Refresh

*