Fotografie z cest po světě

Obrázky z Cestování světem

Cestování světem

Web o cestování pro cestovatele a zvědavce

Po
2
Kvě '11

Ostrov Sotra – oblast Sund

 

Překonáváme most spojující „miniostrov“ Lille Sotra se Sotrou a vydáváme se směrem na Fjell. Ve Fjellu se podle mapy nachází kostel, který stojí za vidění. Bohužel doprava je intenzivní, a tak Fjell pouze projíždíme a směřujeme dále na jih.  Projíždíme Sund a Eide a stáčíme se na západ, chceme navštívit Televag.

V Televagu děláme zastávku a procházku okolo moře (hlavně na pořízení foteček). Nasedáme opět do auta a vyrážíme směr Glesnes (Glesvær). Opět pauza na procházku a focení a pokračujeme dále.

Vracíme se do Eide a dále vede naše cesta  malým okruhem na jih směrem na Kleppevik odkud je výhled na Korsfjorden a dále na Klokkarvik až do Sund.

Blíží se 19. hodina, a tak pokračujeme už pouze směrem zpátky domů. Opět (bohužel jsme zapomněli) vynecháváme Fjell. Po přejetí z Lille Sotra vidíme most přes Byfjorden na Askøy osvětlený zapadajícím sluncem. To stojí za další foto. Nejlepším místem se zdá být Olsvik, kde pořizuji panoramatickou fotku (viz galerie).

Na výlet jsme vyrazili pozdě odpoledne (po 15. hodině) a trval nám zhruba 5 hodin. Asi by to bylo rychlejší, kdybychom nedělali pauzy na procházky a focení, ale v Norsku se nespěchá…

Poplatky za mýtné jsou pokud přejíždíte ze Søreide na silnici číslo 557 nebo když jedete z Bergenu po silnici 582 po severu. Pokud se to vezme jihem „okolo“ Gamlehaugenu po 556, tak je to bez mýtného :-).

Pohled na most přes Byfjorden

Pohled na most přes Byfjorden

Ofline verze článku:

Komentovat »

Odpovědět

Blue Captcha Image Refresh

*