Fotografie z cest po světě

Obrázky z Cestování světem

Cestování světem

Web o cestování pro cestovatele a zvědavce

So
11
Zář '10

První dojmy

 

Přílet na Krétu se nám podařil do prvního svítání, jak letadlo klesalo mezi drobnou oblačností, vynořoval se očekávaný cíl cesty. Přistání v Irakliu hladké, výstup z letadla a nástup do přistaveného busu proběhl vklidu.

Letadlo na runwayNa Rethymno – do hotelu Sea Front

Jelikož jsme letěli přes cestovku, čekal nás venku delegát a další bus a už jsme jeli směrem na Rethymno. Jízda po dálnici mně překvapila už jenom tou dálnicí o jednom pruhu na směr. Na Krétě tomu tak říkají, ale asi ještě nikdy dálnici neviděli… co naplat, prostě je to dálnice a hotovo. Povolená 80ka a víc ani ťuk. Takže jedem.

Do hotelu

Příjezd do hotelu bez problému, dostáváme klíče a jdeme provést „výsadek“ do nového bydlení. Pokoj by byl celkem fajn, nebýt krvavých šmouh od komárů po předchozích návštěvnících na dlaždičkách ve sprchovém koutě (co to vypovídá o pokojovém servisu???). Tak teď už asi jistě tušíte, co nás bude každý večer doprovázet před spaním – jistě – komáři… je jich tu… hodně. Den jsme profákali obchůzkou po pláži a kolem hotelu. Ještě jsem neřekl, že se jednalo o hotel Sea Front. Název nelže – hotel je přímo u pláže.

Jídlo v hotelu

Večeře. Tak na to jsem se opravdu těšil. Katalog pravil – stravování formou bufetu. Takže hurá na to. To „hurá“ se trochu zbrzdilo po vstupu do míst ke stravování. Čím bych začal… Světlo zapnuté na nejmíň. Trochu šero, ale tak říkám si, je to romantika. Jídla bohužel bez popisků. To už taková romantika není (né všechno jím a ne všechno mi chutná, takže u 3 hvězdičkového hotelu bych čekal více!).

Některé talíře mírně ulepené s podivnými kousky dávají tušit, že obsluha není z nejpořádnějších. Budu si hledět jídla a bude to ok. Bohužel ani to není tak pravda – nejsem zvyklý na některé kombinace místní kuchyně, takže trpělivost. Uvedu příklad:

Guláš, špagety se salámem, smažené plátky klobásy. Jediná příloha rýže. Nu, zajímavá kombinace, alespoň že zelenina byla a taky se našla nějaká ta oliva. Možná se budete divit, ale nescházely i kousky fety (sýr), takže se to nakonec dalo nějak zkombinovat. V průběhu celého pobytu se tyto a podobné kombinace vyskytovaly zcela běžně. Někdy to bylo i lepší.

Byly hranolky a k nim všechno s omáčkou… Snídaně to trochu zlepšily. I když 7 den mi už lezly vejce natvrdo krkem (co bych tak dal třebas za míchaná vejce nebo omeletku). Asi chápete, že jídlo rozhodně nebude předností tohoto hotelu, které hodnotím vysoko.

Po večeři do města – ?

Takže máme večer za sebou a vyrážíme do nočního – prostě noční ulice. Tady si chce dát docela pozor kam jedete. Ono v katalogu Sea Front – Rethymno ještě neznamená, že v Rethymnu jste. Tady je to předměstí – cca tak 6 km od samotného Rethymna. Na to nám síly už dneska nestačí. Jdeme spát, snad zítra.

Pohled na Iraklio z dalnice Pohled na Iraklio z dalnice Pohled z "dálnice" Pohledy z "dálnice" 3
Ofline verze článku:

Komentovat »

Odpovědět

Blue Captcha Image Refresh

*