Fotografie z cest po světě

Obrázky z Cestování světem

Cestování světem

Web o cestování pro cestovatele a zvědavce

Ne
12
Zář '10

Moře a obhlídka okolí hotelu

 

Ráno vstáváme brzo, chci vidět pláž při svítání a bez lidí. Kupodivu nejsem zase tak překvapený, prostě pláž… Pár zajímavých věcí o pláži kolem hotelu Sea Front přeci jenom napíši (ostatně i o moři):

  • pláže jsou tu (v okolí do 2km) užší – určitě nečekejte pláže jako v Itálii,
  • pláže tu mají hotely nebo bary často pronajaté, poznáte podle lehátek a slunečníků – pobyt pod slunečníkem je většinou řešený za drink pro každého (a je to na celý den)
  • veřejné části pláže taky poznáte (většinou) – odpadky, láhve, občas střepy, často zarostlé nějakým „rákosem“, nicméně čím blíže soukromému pozemku, tím více čisté (aby to hostům nesmrdělo) – pravda je, že najdete i pěkné veřejné pláže, ale jsou většinou tak 10 – 15 minut chůze od civilizace – tam ale zase doporučuju dávat pozor, sice se to moc neví, ale i na Krétě se rodí želvičky, takže tam mají hnízda. Ta jsou označená nebo je okolo takový drátěný domek – nezřídka na něj důchodci věší plavky. Tady se to tak nehlídá, ale třeba na Zakynthosu by Vás za tohle klidně zkásli, v lepším případě vyhodili z pláže.
  • moře je tu fakt čisté (pozn. píši zde o straně směrem k Řecku), při plavání bezproblému vidíte na 2 metry hloubky a dál to neodhadnu, to bych kecal..
  • pozor ale v moři, jednak na ježky (sem tam se nějaký najde – samozřejmě schovaný)
  • a druhak podél celé pláže (přibližně od Rethymna k Sea Frontu a dále) je v moři takové kamenné plato – cosi jako schod, prostě jdete a když jste po pás ve vodě, musíte vykročit vzhůru a jste ve vodě zhruba po kolena – soudím, že se jedná o pozůstatky seismické aktivity apod.
  • trochu to klouže, ale nechá se po tom chodit, má to výhody, na tomhle nedrží (většinou) žádný „prevít“ a ani ježci

Pláž vzdálená od civilizace směrem k Iraklionu se asi po 15 minutách chůze mění a začínají se objevovat přirozené scenérie. Kdo má rád přírodu – doporučuji. Dokonce jsme v odlehlejší části našli malinkou želvičku ve vodě. Byla schovaná, aby ji příliv nerozmlátil a naložená ve vodě, aby jí slunce neupeklo. Koukali jsme zdálky, fotit nemělo smysl, na to bych musel jít blíž, a to zase nechci. Tak jsme jí zamávali a vydali se dál. Prohlídku jsme skončili asi po 2 hodinách, začalo to už pěkně hřát a láhev s vodou byla z půlky prázdná. To je mimochodem docela zajímavé, že potkáváme občas lidi, co chodí jen tak bez vody. Teda nemůžu říct, že by to nešlo, ale docela to komplikuje cestu a večer občas bolí hlava. Prostě pitný režim je tady základ.

Zbytek dne jsme si dopřávali odpočinek na pláži a plavání. Přeci jenom dovolená je potřeba..

Ofline verze článku:

Komentovat »

Odpovědět

Blue Captcha Image Refresh

*