Fotografie z cest po světě

Obrázky z Cestování světem

Cestování světem

Web o cestování pro cestovatele a zvědavce

So
12
Zář '09

Kačjak,pavilony Kačjak, bungalovy, jídelna a pláž

 

Crikvenická riviéra – bungalovy Kačjak, pavilony Kačjak

Na Crikvenické riviéře se nachází poloostrůvek Kačjak. Z dálky připomíná bábovičku posazenou do moře. Pavilóny jsou rozmístěné po této homoly okolo hlavní jídelny. Z dálky působí velice příjemně a zarostlý zelení. Zblízka se náš dojem potvrzuje. Je tu čisto a příjemně. Parkovat osobním vozem lze přímo u svého bungalovu – většinou někde na trávě pod stromem atp. Přes malou úžinu pak koukáme na protější břehy ostrova Krk. Tam ta zeleň poněkud chybí. Dobré poznávací znamení – když se nad Krkem zatáhlo, šli jsme z pláže – začalo foukat a byla zima. Ale je taky skoro půlka září, takže to o sezóně může být jiné. Mimochodem, občas budete moci počítat letadla co přistávají na letišti na Krku…

Ubytování

Bungalov na Kačjaku je ukázkou jednoduchosti a stáří. Vždy dvě buňky slepené koupelnami k sobě. Velikost jako novinový stánek – 3 stěny pevné (v mezích možností) a jedna celé kombinovaný sklopanel a prosklení. Vybavení 2 postele, gaučo-postel,  ministolek a 1 štokrle, jedna skříň co nejde otevřít (sorry, prostě nejde), závěsy a odpadkový koš. Asi můžete 2x hádat, kam jsme dávali věci (ano, správně všude možně, tady by 1 za pořádek nehrozila, jenže to nejde změnit). Venku na miniverandě je plastový stolek a možná 2 židle (pokud vám je někdo v noci nečmajzne – probudil nás hluk a tak nám je museli vrátit).

Koupelna je spojena se záchodem. Dokázali na minimální prostor umístit vše co je potřebné pro týden pobytu. Pokud necháte dveře do koupelny otevřené, uslyšíte co si říkají sousedi, ono to uslyšíte i přes zavřené :-), ale to poznáte sami až tam budete.

Videoprohlídka bungalovu a koupelny

Nemilá návštěva

Nemilá návštěva hned po ubytování - mravenci - byli úplně všude - tedy při příchodu ne, ale unavení cestou jsme hodili bágly na zem a šli si dát dvacet. Za půl hodiny je prostředek pokoje pokryt mravenci a jejich cílem jsou naše bágly. Tak rychlé stěhování. Nemusíte se ale bát, že to je velký problém. Zašli jsme na recepci, chceme výměnu pokoje!!!

Recepční pohodář vysvětluje, nelze vyměnit, pošleme uklízečku. Ta přišla do 10 minut. Zametla nezvané hosty a dala nám nějaký pudr, prý nasypat okolo dvěří a záchoda a bude to dobré.

Sypeme podél vše stěn. Nebo spíše pepříme? A taky okolo záchoda a vany. A je to zdraví neškodné??? Nám možná, mravencům asi ne. Od té chvíle jsme je nepotkali. Zato večer soused: Taky máte tolik mravenců? Nene, a půjčujeme pudr - mravenčí antipepř. A je to vyřízené.

Okolí bungalovu - tráva, stromy, skály - hodně skalisek - viz. pak foto.

Cesta k pláží, pláž Kačjak

Bungalovy jsou spojené propletenýma cestičkama z asfaltu, na pláž se lze dostat hlavní cestou nebo promenádou okolo poloostrova po pobřeží ve výšce cca 20 metrů - místy bez zábradlí, takže opatrně. Na promenádu se musí buď dojít nějakým inteligentním příchodem - je jich jen pár, nebo překonat přírodní překážku a použít vyšlapanou cestičku.

Co se promenádě musí přiznat je ta romantika a nádhera. Scenérie za to opravdu stojí. Navíc jsou zde lavičky a v zářijovém sluníčku odpoledne je tu prostě nádherně. Místy je promenáda zastíněna stromy. Podél promenády jsou umístěny sice starší ale funkční prvky z posilovny. Naleznete zde činky, hrazdu, prolézačky - opravdu pro velké. Každou cestou tam i zpátky si dáváme posilovnu - nebudu lhát, shodil jsem 2 kila sádla a možná nabral nějaký ten sval.

Pláží je podél promenády více, ale většinou jsou zabrané nudisty. Jo, už jsem říkal, že promenáda je cca 20 metrů vysoko? Takže když půjdete jaksi potichu, tak se nudisti nestihnou schovat. Tak jsme napoprvé trochu v šoku. Hm, ale zajímavý postřeh je, že se většinou uskupují k sobě muži s muži atd. Nezajímavé? Možná, ale dostávám se tím k druhému šoku, to když jsme těsně pod promenádou v keři vyplašili místního pikolíka z kuchyně. Nebojte byl oblečený. A ten šok? No seděl nad pláží, kde se schází nudisti muži. Už asi chápete což? Nevadí, ale když pak po jídelně roznáší minipárečky, tak se hrozně divně usmíval - no, nějak nevím, ale ty párečky nebyla moje volba ;-).

Zpátky na pláž, ta hlavní je bez nudistů. Není příliš velká, ale vejdou se sem snad všichni. Pláž je kamenitá s betonovými platy, všude uklizeno (vyjma občasného nedopalku od bezohledných návštěvníků), žádné odpadky. Betonová plata jsou místy na pomezí vody porostlá řasami, klouže to pěkně. Boty do vody jsme měli vždy, pár ježků se tu přeci jen našlo. Moře samotné čisté, ale velká hejna racků. a ty potvory se neuhnou ani když plavete. Oprava uhnou, musíte po nich chrstnout trochu vody, to potom zmizí - ale možná Vás pokadí - tak si vyberte. Na pláži je sprcha, ale ze zdejšího plážového baru Vás budou většinou od ní vyhánět. Opláchnout nohy do bot jim nevadilo, ale vysprchovat se po plavání neviděli rádi.

Ještě musím zmínit, že na druhé straně směrem k Crikvenici je další pláž - spíše přístávek pro čluny, koupat se zde je možno také, ale ježků je tu jako kamení - taky na fotce. A pokud budete na něčem ležet, tak nalitý beton a kamení... Když půjdete z této části směrem na Crikvenici, tak asi po 200 metrů od spoje poloostrova narazíte na menší bar - dělají zde velmi dobré pizzy - skoro jako v Itálii. Bar poznáte podle prorezlého schodiště u moře (viz. foto) nejde to minout a cena byla hodně příznivá.

Jídelna a strava

Večeře jsou psané od 19.00, takže jdeme přesně. Hm, tak zdaleka ne. Evidentně večeře začala už asi o hodinu dříve. Takže zákusky na talířích lidí už jenom vidíme, ale neochutnáme. Tím se dostávám k hlavnímu nedostatku - pokud nepříjdete včas a nebude dostatečně hrubý, zákusek si prostě nedáte. Ve finále to dopadlo tak, že to lidi "rvali" pikolíkovi z vozíku. Ono je asi problém si spočítat, že když mám ubytováno 150 hostů a udělám jen 60 zákusků, že se o ně lidi těžko podělí.

Mimochodem stejné to je i s ostatním jídlem. To co je dobře ochucené zpravidla dojde a zůstávají takové ty chuťově nevalné zážitky. V podstatě první večer odcházíme hladový a na.raní. V katalogu bylo slíbené pití k večeři a v jídelně nám vysvětlili, že nemáme nárok.

Snídaně jsou trochu lepší, výběr je sice menší, ale nehrozí, že by něco tak rychle došlo - že by ostatní byli nacpaní ještě od večeře? Dobře jim tak. K výběru je pořád stejné - pečivo, jeden salám, jeden druh sýra, džem, med. Kakaou, džus, čaj, voda.

Posezení máte na výběr možnost buď vevnitř nebo na balkóně venku - všichni strávníci jsou zalezlý vevnitř - pch bábovky asi se bojí vzduchu. Jo, vzduchu se nebojí, bojjí se vos. A že jich je potvůrek. Tak v tomhle se jíst nedá. Za chvíli přichází pikolík a nese jeden med, otevírá ho a dává na stůl vedle. Pak nám to dochází, takhle se zbavíme vos a najíme venku. Děkujeme. Odpříště už vždycky s jedním medem :-).

Důležité, ty nápoje u večeře jsme řešili s delegátkou - a prý to má cestovka tak, že to platí jenom o hlavní sezóně. Takže pokud pojedete na Kačjak a máte mít nápoje u večeře, tak se ptejte na platnost této informace.

Zbytek areálu

Poloostrov je posázený stromy a borovicemi. Nepříjemnosti s mravenci a vosy u jídla jsou prostě důsledek pobytu v přírodě, takže to nevidím jako nějaké mínus, chápu to jako přirozený stav - něco za něco.

K příjezdu do areálu jezdí vláček až z Crikvenice a zpět. Za 10 kun Vás doveze až do Crikvenice - cca 20 minut chůze po silnici podél moře.

Už jsem se zmínil, že ten příjezd je místo, kde Vás může autobus vysypat a pak se projdete do kopečka k recepci se zavazadly? A že tu nejsou žádné kárky k půjčení? No, nám to tolik třebas nevadí, ale když si představím, že jsem důchodce o hůlce....

Ofline verze článku:

4 comments »

4 comments to “Kačjak,pavilony Kačjak, bungalovy, jídelna a pláž”

 1. Cestování světem » Crikvenice, pěší poznávání lázeňského města Říká:

  […] Crikvenice je srdcem riviéry, od poloostrova Kačjak (článek o ubytování v bungalovech Kačjak) je vzdáleno cca 20 minut chůze (plus mínus) nebo […]

 2. Cestování světem » Rabac Říká:

  […] . Jen si tak říkám, jaký je rozdíl ve tom, co je standard 3 hvězdiček tady a jinde např. pavilony Kačjak nebo Černá Hora – hotel Olympic a jeho mizérie s reklamací zájezdu u […]

 3. L. TRAVEL, pobočka Brno Říká:

  Trochu dost přehnané, máme spoustu klientů, kteří tam jezdí opakovaně a několik let po sobě. Ale vše je o lidech, je to poloostrůvek zalesněný – mravenci jsou tam doma a pokud si někdo nechá něco sladkého povalovat na pokoji, tak pochopitelně jsou po tom. V jídelně je trochu fronta, protože jsou všichni hladoví již v 19.00 hod. Večeře se podávají až do 21.30 hod. A pokud si si nebrali nenajezení klienti zákusků jako na svatbu na všechny by v pohodě zbylo. Pozoruji to tam týden co týden, jak se umí někteří klienti chovat.
  gaučo-postel – co to je terminus technikus – normální válendy jsou na všech pokojích jak v pavilonech, tak v bungalovech.
  Co se týká snídaní, jaký větší výběr máte doma ?

 4. mates Říká:

  Tento web (www.cestovanisvetem.cz) se zaměřuje na popis toho, co jsme viděli a zažili na vlastní kůži, a nemáme zájem našim čtenářům tyto zážitky a zkušenosti nějak upravovat. Výsledný čtenářův názor je vždy a pouze na samotném čtenáři. Vaše připomínka je však vítaná a je možné, že se leccos mohlo od naší návštěvy změnit a doznat jistých vylepšení – což bych pouze s radostí kvitoval, jelikož to zlepší kvalitu služeb pro všechny cestovatele.

  Popsané skutečnosti se vždy snažíme dokumentovat fotograficky a když se povede, tak i pomocí videa. Co se týče podávání jídla a podobně – naše zkušenosti jsou shrnuty v článku (viz. text nad komentáři). Ohledně Vašeho dotazu na náš výběr domácí snídaně – mimo uvedeného v článku si ještě navíc mohu dopřát cereálie, bábovku, sušenky, hlavně pak ovoce (jablka, pomeranče, banány…), jogurty atp. k pití si například ještě dopřeji kávu, sifon, kofolu atd. Pro další představu lze např. navštívit odkaz http://www.cestovanisvetem.cz/2012/09/kolymbia-hotel-marathon-turisticke-stredisko-na-ostrove-rhodos/ , kde jsou snídaně také popsány.

  Ohledně zákusků (dle Vašeho komentáře, zřejmě jako delegáta L.Travel), ty zde budou stále nedostatkové zboží – usuzuji tak z poznámky o nenajezených klientech, kteří kdyby si nebrali zákusků jako na svatbě, tak by na ostatní zbylo. Plyne z toho tedy, že na Kačjaku stále na některé klienty zákusky nezbývají… Těžko si lze představit, že já jako turista ovlivním, aby se ostatní necpali a na mne zbylo.

  Vždy jako turista uvažuji, že pokud jsem si koupil zájezd, pak opravdu za ty peníze očekávám, že budu mít větší výběr než doma (a že vůbec budu mít!) a také, že si dopřeji pohodlí. Jinak nemá smysl, abych své peníze takto utrácel…

  EDIT: Novější zkušenost jiného cestovatele lze nalézt na serveru Tripadvisor – zde http://www.tripadvisor.com/ShowUserReviews-g1061556-d2700494-r137888696-Tourist_settlement_Kacjak-Dramalj_Primorje_Gorski_Kotar_County.html – doporučuji text vzít a přeložit nějakým translatorem nebo přes lištu v prohlížeči.

Odpovědět

Blue Captcha Image Refresh

*