Fotografie z cest po světě

Obrázky z Cestování světem

Cestování světem

Web o cestování pro cestovatele a zvědavce

Po
14
Zář '09

Crikvenice, pěší poznávání lázeňského města

 

Crikvenice pěší poznávání lázeňského města – výlet z Kačjaku

Městečko Crikvenice je srdcem riviéry, od poloostrova Kačjak (článek o ubytování v bungalovech Kačjak) je vzdáleno cca 20 minut chůze (plus mínus) nebo vláčkem.

Od Kačjaku podél hotelu Omorika

Vycházíme ráno (nezapomenout láhev vody). Po silnici vedoucí podél pobřeží se postupně dostáváme do civilizace. Vilové domky přibývají. Pod hotelem Omorika děláme první zástavku. Hotel vypadá jako starší avšak udržovaný, ale ten kopec k němu? Nechtěl bych to šlapat každý den s malými caparty. Tuším, že v katalozích se uvádí, že je do 200 metrů, jen ten údaj nezahrnuje převýšení…

Zastávka skončila s pokračujeme. Občas je prostředí okolo silnice turisticky nevábné – odpadky, rozpadlé chatrče, rezivějící autobus – ale skutečně jen občas.

Příchod do Crikvenice, placená městská pláž!!!???

To, že jsme již ve městě poznáváme okamžitě – narostla doprava a počet lidí. V dálce brána – přístup k pláži – skrze park. Tak to si necháme líbit. Oprava nenecháme. Tady se platí za vstup na pláž. Celá pláž je obehrazená pletivem (viz. foto). Jen si tak vzpomínám, že jsme se rozhodovali zda apartmán v Crikvenici nebo bungalovy na Kačjaku. To, že se platí každý den za vstup 12 KUN na osobu jaksi v katalogu nebylo. To je hezké zjištění což?

Zpoza plotu se pláž jeví čistá a upravená. Chápu samozřejmě výhodu, takto starostlivě pečované pláže a také že to není zadarmo, ale nejezdím do Chorvatska, abych platil jako za bazén.

O kus dále potkáváme další pláž, ta je tentokráte neoplocená. Vstup na ní je možný a koupat se zde taky. Takže pokud sem pojedete, přeci jen Vás to nezruinuje. Takže trochu poopravuji svůj názor.

V srdci Crikvenick0 riviéry

Pokračujeme dále do nitra města. Obchody, zmrzlina, posezení na pizzu. Crikvenice se v tomto příliš neliší od ostatních měst. A s tím již začínáme směřovat naše kroky zpět ke Kačjaku. Ještě podél několika chátrajících domů a jsme z Crikvenice. Teď již zbývá jenom cesta zpět.

 

Výlet jsme zvládli za cca 6 hodin. Komplet pěšky. Pokud pojedete vláčkem, zbyde Vám více času na zmrzlinu.

Ofline verze článku:

Komentovat »

Odpovědět

Blue Captcha Image Refresh

*