Fotografie z cest po světě

Obrázky z Cestování světem

Cestování světem

Web o cestování pro cestovatele a zvědavce

St
1
Čvc '09

Zakynthos – jeskyně, sirné prameny a želví ostrov

 

Další poznávání krás Zakynthosu nás povede přes moře. Ráno nastupujeme na domluvenou lodičku, která odjíždí z Agios Sostis. Platba za loď vyjde levněji, pokud se domluví větší skupinka (ideálně kolem 10 a více lidí – dle kapacity lodě).

Z přístavu lodí – směr jeskyně a želvičky

Vyjíždíme z přístavu a po krátké chvíli nás kapitán upozorňuje na přítomnost několika želv pod hladinou. Želvy se postupně vzdalují a kapitán pokračuje směrem k Marathias a dále na jih podél pobřeží. Na nejjižnějším cípu ostrova se loď zastavuje a je čas na koupání. Tedy spíše na plavání do jeskyně.

Plavání do jeskyně

Zhruba po 20 metrech se dostáváme k ústí menší jeskyně, která pokračuje do dalšího dómu. Za přílivu se podplavává kus skály, při odlivu lze plavat celou dobu s hlavou na hladině. V jeskyni je hloubka asi do 3 metrů. S botama do vody a šikovnýma rukama se lze zachytit na skále a sednout si s nohama do vody.

Potkání s medůzou

Při plavání máme krátký kontakt s malou medůzkou. Po dotyku kůže pálí jako žahnutí od kopřivy. S foťákem v aquapacku chceme potvůrku zvěčnit a probrat s kapitánem její nebezpečnost. Na lodi se kapitán pozorně dívá na fotku a konstatuje, že medůza není nebezpečná, že to pouze bude svědit a trochu pálit. Obvykle se v této jeskyni medůzy nevyskytují – máme vyjímku.

Sirné prameny, želví ostrov

Naše pokračuje zpět k sirným pramenům. Síra, která zde proudí do moře zabarvuje většinu oblázků a kamenů do žluta. I mořské kytky dostaly drobný nádech do žluta. Od sirných pramenů je vidět na želví ostrov, kam směřuje naše další cesta. Na jeho jižní straně je oblázková pláž, kde se lze vykoupat a užít si překrásného moře. Na severní části je písečná pláž, kam je vstup zakázán.

 

Ještě se krátce rozhlížíme po želvičkách v moři a pak se vracíme zpět do přístavu. Výlet trval cca 6 hodin. Když si domluvíte oběd na lodi, kapitán rád vyjde vstříc.

Ofline verze článku:

Komentovat »

Odpovědět

Blue Captcha Image Refresh

*