Fotografie z cest po světě

Obrázky z Cestování světem

Cestování světem

Web o cestování pro cestovatele a zvědavce

Ne
7
Zář '08

Rosolina Mare, letovisko pro klidnou dovolenou

 

Rosolina Mare, letovisko pro klidnou dovolenou a odpočinek

Rosolina Mare je menší letovisko jižně pod benátskou lagunou (lze odsud provést např. výlet do Benátek nebo do bližšího města Chioggia, které je považováno za jejich obdobu). Cesta do Rosoliny vede v posledním úseku podél řeky. Při vydatných deštích (zkušenost z podzimu) se po ní nedá prakticky projet. Navíc takovéto deště znamenají v Rosolině často valící se vodu po celé ulici – taky tedy záleží na části, kde jste ubytováni (opět vlastní zkušenost).

Rosolina Mare, hlavní třída, nakupování

Hlavní třída v Rosolině je prakticky jediná atrakce, kterou zde potkáte (samozřejmě vyjma pláže), třída navazuje na příjezd do města. Několik obchodů, restaurací a prodejny rychlého občerstvení (někde je pizza naprosto vynikající, někde je naprosto nevynikající – jíst se to ještě nechá).

Podle toho, kde máte ubytování se nachodíte (a to i za zmrzlinou). My jsme byli v jižní části, a většinou jsme to šli 10 minut. Neočekávejte žádnou zvláštní zábavu. Tohle je letovisko pouze k moři a když je na konci hlavní třídy výstava se živým žralokem v akváriu v kamiónu, je to událost (taky jí pěkně zaplatíte).

Supermarkety potkáte většinou v ulici podél pláže.

Ubytování, vybavení apartmánu

Podle místa, kde budete bydlet se projdete k pláži. Občas je to mezi apartmány po silnici, občas je to nádherně zarostlou ulicí. Opravdu záleží na místu.

Výbava je podle možností. Z nádobí jsme nepostrádali nic ani otvírák na víno. Sporák byl na plyn. Sprchový kout bez plísně. Trochu jsme se potýkali se záchodem. Splachování nějak vypadávalo a ve finále se to zlomilo (oprava jako Pat a Mat, ale fungovalo to…).

Pláž

Široká veřejná pláž je většinou čistá a bez problémů. Kdo chce lehátka – musí si buď donést nebo přejít na placenou část. Ve vodě jsme nepotkali žádnou medůzu a ani na břehu. Moře dělá ve vodě meandry, takže občas stačíte i 100 metrů od břehu a občas 10 metrů od břehu nedosáhnete na dno. Moře je tipicky zkarbované, ale to k Itálii a písku tak nějak patří.

Parkování

Co jsme viděli, tak parkování povětšinou u apartmánů za plotem. Výhoda klidného letoviska je, že se tolik nebojíte o auto. Policajti projíždějí městem pravidelně. V naší části jsme je potkali většinou kolem půl jedenácté v noci.

Jazyková vybavenost v agenturách

Pokud si zajišťujete pobyt přes místní agenturu přes internet. Zjistěte si, že budou schopni komunikovat v angličtině. My jsme se lámaně domluvili německy – italsky – francouzsky (ještě, že jsou si některá slovíčka podobná). Finále – domluvili jsme se i pro výměnu plynové bomby, takže poradit si lze.

Počasí v září

Půlku týdne bylo hezky, druhou bylo deštivo – někdy i tak, že stálo odhadem cca 5 cm vody na ulici. Vydatná bouřka s sebou přinesla i překvapení v moři v podobě uhynulé ovce. Oznámili jsme to na místního plavčíka. Během 10 minut přijeli technické služby a problém zlikvidovali – prostě se tu fakt snaží.

Spokojenost s letoviskem

Přestože v letovisku toho moc není, hodnotím zdejší pobyt kladně. Je to opravdu dovolená za odpočinkem a klidem – a taky tichem.

Ofline verze článku:

1 komentář »

1 komentář » k “Rosolina Mare, letovisko pro klidnou dovolenou”

  1. Pavel ADAM Říká:

    Souhlas s clankem.
    I kdyz jsem se docetl, ze pres more naproti na Istrii potkali v roce 2015 ve 2 pripadech velkeho bileho zraloka (bez utoku), tak v pobrezi rosolina Mare si pripadame bezpecne a pravdepodobne i kdzbz zralok byl, tak k brehum asi nepriplouva.
    Mozna je to jistou „divokosti“ morskych proudu, nebo jistou krabonizaci.
    Jinak letovisko akorat pro pohodu, klid a luxusni potraviny. Maslo je maslo, brambory jsou brambory a cibule je cibule. Vino luxusni. Nema chybu.

Odpovědět

Blue Captcha Image Refresh

*