Fotografie z cest po světě

Obrázky z Cestování světem

Cestování světem

Web o cestování pro cestovatele a zvědavce

Út
28
Srp '07

Porto Santa Margherita

 

Porto Santa Margherita

Ospalé Italské letovisko, které sousedí s Caorle, kam se dostanete buď přes most (pěšky, autobusem místních linek) nebo lodním převozem. Za centrum Porty Santa Margherity jsme považovali oblast okolo přístavu. Ten je schovaný uvnitř města v zálivu. Výhoda je, že zde ukotvíte loď a nevadí ani bouřka. Nevýhoda je pomalá výměna vody a zdroj komárů. Těch malých potvůrek je tu nepočítaně. Pokud sem pojedete určitě si nezapoměňte vzít odpuzovač, ale pro chození po večerech bych přibalil i repelent.

Pláže

Zdejší pláže jsou ohraničeny chodníkem a betonovými zídkami (lze na nich i ležet). Za zídkou je pak ještě jedna písečná plocha zpravidla nebo trávník a slunečníky. Pláže začínající od moře jsou dost úzké – cca do 10 metrů. V moři spousta vlnolamů – takže na zaplavání delšího úseku musíte nejprve pěkný kus odplavat. Pro děti je to ale dobré řešení.

Na plážích u hotelu jsou veřejné sprchy. U pláží pro apartmánové domy občas něco je, ale záleží na konkrétním místě.

Nákupy, stravování

Větší supermarket je umístěný mimo město – směrem k Benátkám. Jezdí tam k němu i autobus. Šli jsme tam pěšky, ale zóna byla teprve ve výstavbě a tak některé chodníky končily v blátě nebo v poli. Menší obchůdky jsou ve městě, ale cena je o něco vyšší (někdy o dost).

Restaurace a pizzérie jsou po městě hlavně okolo přístavu. Přímo v restauraci jsme nebyli, ale pizzérky jsou tu dobré. Jediný problém jsou ty komáři. Když si sednete venku, tak jich během večeře potlučete na sobě tak 40 (někdo i více 🙂 ). Nepočítám, ty co nestihnete. Jsou otravní a dotěrní. Mám navíc dojem, že majitelé z toho mají prču, protože se pořád na Vás smějí. Do velkého tepla k peci ty potvory nelétají.

Ubytování

Zástavba je tak půl napůl – půlka aparmánové domy a půlka vily. Domy jsou spíše opět směrem k Benátkám, vilky okolo přístavu a na Caorle.

Parkování

U vil je parkování na zahradě nebo na ulici. U aparmánových domů buď na jejich vlastním parkovišti – uzavřené prostory za plotem (odemčeným) nebo venkovní parkoviště sdílené na ulici.

Zábavní park

Ve městě je zábavní park. Tobogány, klouzačky a hřiště. Některé tobogány už jsou zavřené – nevyhovující stav. Jiné se stavěly nově.

Poznámka

Byli jsme zde na přelomu říjen-září a v půl osmé ráno ještě všude mlha, sluníčko začalo vylézat až kolem půl deváté. Částečně je to dáno tím, jak je město obklopeno vodou.

Ofline verze článku:

Komentovat »

Odpovědět

Blue Captcha Image Refresh

*