Fotografie z cest po světě

Obrázky z Cestování světem

Cestování světem

Web o cestování pro cestovatele a zvědavce

7
Čvc '06

Vodopády Kravica – výlet z Neumu

 

Vodopády Kravica

Vodopády Kravice se nacházejí na území Bosny a Hercegoviny na řece Trebižat. Po intenzivním sluníčku v Medžugorje se již těšíme na zchlazení.

Směr k vodopádům z Medžugorje

Projíždíme vyprahlou krajinou, když najednou se v dálce zjevuje mlžný opar. Že by to byla fata morgána? Ne, není cíl cesty je podle GPS 43.158095,17.608294 a již jsme blízko. Zastavujeme na konci asfaltky. Dále po svých. Prašná cesta.

Dolů k vodopádům

Mlžný opar nám skutečně oznámil přítomnost vodopádů Kravica. „Mikrokapičky“ vody se vznášejí jako hřibovitý oblak nad celým místem. Tady začíná vegetace. Scházíme dolů až ke korytu řeky Trebižat.

Malý dřevěnný chodníček přes řeku nám umožňuje nahlédnout na téměř celé panorama vodopádů. A je se na co koukat. Řeka padá v pramenech různé síly podél celého převýšení. Po úmorném horku na cestě je toto jako ráj.

Přes řeku Trebižat na druhý břeh a koupání pod vodopády

Přecházíme chodníček a na druhém břehu potkáváme desítky lidí. Jezdí se sem koupat spousta výletníků. Je zde také malé občerstvení. Bereme plavky a jdeme do vody. Je léto. Teplotu odhadujeme kolem 20 stupňů. Voda je průzračná ve všech místech, kam se dá plavat – a neutopit. Jsou zde malé tůňky kam padá voda – vodní válec vtahuje pod hladinu. Koupejte se raději jen na větších plochách. Ve vodě jsou vidět hejna ryb. Těsně u paty vodopádů jsou na dně naplavené klacky – hloubku jsem nezkoušel. Pozor na kluzké kameny.

 

Vodopády jsou velice nádherné místo, pokud budete poblíž určitě se sem podívejte.

Tip pro fotografování

Na závěr krátký tip pro návštěvu vodopádů Kravica – pokud zde chcete fotit počítejte s velkou vlhkostí – z větší vzdálenosti to ještě není takový problém, ale čím blíže budete stát, tím více vám bude voda sedat na objektiv a tělo aparátu. Pro tento případ doporučuji vzít s sebou nějaký aquapack nebo obal pro vlhkost.

Ofline verze článku:

Komentovat »

Odpovědět

Blue Captcha Image Refresh

*