Fotografie z cest po světě

Obrázky z Cestování světem

Cestování světem

Web o cestování pro cestovatele a zvědavce

7
Čvc '06

Medžugorie – Medžugorje poutní místo v Evropě

 

Poutní místo Medžugorie

Z Mostaru pokračujeme asi 25 kilometrů směrem na západ. Naším cílem je poutní místo Medžugorie, které je vyhlášené pro svá údajná zjevení. Dnes je na těchto místech postavena socha a kostel apoštola Jakuba.

Příjezd a parkování

Příjezd do vesničky a parkování – pod chodníčkem nahoru k soše panny Marie a kostelu apoštola Jakuba. Parkovacích míst zde není asi tolik, a jsou skoro všechna plná. Máme štěstí, zabíráme místo pouze několik desítek metrů od chodníčku.

Proč se dotknout sochy panny Marie v Medžugorje

Návštěvnost je zde slušná. Odhaduji, že bude ještě narůstat – tam kde nyní potkáváme hloučky lidí z autobusů, tam bude časem malý dav. Dostáváme se k soše na dohled. Před sochou stojí fronta odhadem více jak 20 lidí. Údajně přináší štěstí (a možná také plodnost?) se dotknout pravé nohy sochy. Pokud máte zájem, doporučuji si připravit s sebou vodu. V té frontě to jistě oceníte. Dále se vydáváme směrem ke kostelu přes dlážděnou plochu.

Ke kostelu a okolí

Pár fotek v okolí kostela a kostel samotný. Škoda, že zde není déle. Takto je to spíše novostavba bez architektonických lahůdek. Ale nevadí, je tu a to lidé ocení. Celé místo poskytuje nádherný výhled do krajiny, okolní vrcholky se tyčí v dálce. Jestli pak víte co znamená Medžugorie? V překladu něco jako místo mezi dvěma kopci. Až tu budete pochopíte proč :-).

Proč jet do Medžugorie

Pokud hledáte poutní místo, které je jedním z nejvíce navštěvovaných v Evropě (asi podobně jako Santiago de Compostela), pak jeďte sem. Letní sluníčko Vás prohřeje a pokud přijedete v podvečer bude místo působit nejlépe. Každý si zde něco najde.

Opouštíme Medžugorie a pokračujeme směrem na vodopády Kravica.

Ofline verze článku:

Komentovat »

Odpovědět

Blue Captcha Image Refresh

*