Fotografie z cest po světě

Obrázky z Cestování světem

Cestování světem

Web o cestování pro cestovatele a zvědavce

16
Zář '05

Umag

 

Umag – večerní procházka po městě a co dělat když Vám ukradnou dokumenty

Přístavní město, které nabízí plno ubytovacích zařízení, obchůdků, posezení a laviček podél přístavu. Staré centrum města zabírá nevelkou plochu s náměstím Svobody, kterému dominuje kostel z 18. století.

Zbytek staré zástavby je rozprostřen okolo tohoto náměstí. Určitě si již po příchodu všimnete velmi úzkých uliček navazujících na náměstíčka. Většina domů je starých – ale zásadní historii od nich nečekejte.

Umag se nachází na místě dřívější římské osady Umacus. Ve 13. století přešlo pod nadvládu Benátské republiky, z této doby také pochází zvonice na fotografii s náměstím (viz. složená fotka ve fotogalerii), poté od konce 18. století byl postupně pod nadvládou Rakouska-Uherska a Itálie. V roce 1953 se dostává pod nadvládu Jugoslávie, po jejím rozpodu zůstává v Chorvatsku. Z historie zůstaly dochovány zbytky opevnění městkých zdí a padacího mostu z 10. století.

Nová část je především okolo přístavu, zde uvidíte především jachty a čluny. Podél promenády jsou stánkaři a prodejci. Dominantní budovou v přístavu byl pro nás pak hotel Adriatic – z dálky velká kostka betonu. Obzvláště si ho lze všimnout při západu slunce.

Parkování

Parkování je nejvhodnější u centrálních parkovišť, celkem dost hlídají stání na černo, takže nedoporučujeme riskovat.

Ukradený pas, zkušenost s policií a jak jsme to řešili

Článek o ukradených dokladech zobrazíte zde nebo v  kapitole Problémy na cestách.

Ofline verze článku:

Komentovat »

Odpovědět

Blue Captcha Image Refresh

*