Fotografie z cest po světě

Obrázky z Cestování světem

Cestování světem

Web o cestování pro cestovatele a zvědavce

Ne
1
Pro '02

Vídeň, kafe a zpět – Vienna, caffé und züruck

 

Vídeň, kafe a zpět – Vienna, caffé und züruck

Předvánoční trhy ve Vídni se staly lákadlem pro velké množství návštěvníků. Nejsme jiní. Do Vídně se vydáváme autem – samozřejmě narychlo, takže budeme muset dálniční známku řešit cestou v Rakousku.

Přes Halámky, honba za dálniční známkou

Přejíždíme přes Halámky, kontrola pasů, a hajdy směr Vídeň. Jenom ta známka pořád nějak chybí. Poslední čerpací stanice před dálnicí. Tak to jdeme zkusit. Tak máte? Nemáme, zní odpověď a česky! Podle obsluhy můžeme v klidu na dálnici a pokud nás zastaví, tak se odvolat na něj, že prostě jsou známky vykoupeny a proto jsme jí nemohli koupit. Tvrdil to celkem s jistotou. Co by jste udělali vy?

Příjezd Vídně a bez mapy

S drobným zpožděním oproti plánu přijíždíme do Vídně – bez mapy, zapomněl… Pouze malý kapesní průvodce – kde je mapa centra. Riskuji a svádím nás z A22 směrem do centra (tuším ho tam, Vídeň vidím poprvé). Přes Spittelauer Lande na Roßauer Lande – kudy dál, takhle můžeme jezdit pořád. Takže zvolit a honem, nervozita stoupá. Tak doprava na Berggasse. No a parkovací místo před námi. Vystupujume jen pár kroků od muzea Sigmunda Freuda. No to je hezké. Takže fotečky a pak už mi začíná navazovat mapa průvodce. Jsme u centra.

Vídeň radnice a vánoční trhy ve Vídni

První kroky vedou přímo před radnici Wiener Rathaus. Vánoční trhy jsou zde v plném proudu. Nejrůznější pochutiny a svařáky. Drobnosti a svícny a lidová řemesla. I když hlavně je to o obchodnících. Stánky nazdobené a všude davy lidí.

Štěpánský dóm

Čas běží nemilosrdně, takže pokračujeme přes park okolo Theseus Temple směrem na Štěpánský dóm – Stephansdom. Přes Habsburgergasse na Wiener Pestsäule – promenáda na jejím pomysleném konci se dáváme doleva a po krátké uličce stojí před Štěpánským dómem. Pár foteček, vstup dovnitř s davem dalších turistů a je čas se pomalu vracet k autu. A taky na tu kávu přece :-).

Auf wiedersehen Vídeň

Nějak nám to rychle uteklo. Odjezd zvládáme naprosto bez problémů. Ještě jsme si cestou udělali krátkou zastávku v Třeboni (o té někdy přístě). Ve Vídni jsme strávili cca 5 hodin čistého času. Za jedinný den bylo zážitků celkem dost. Pokud sem pojedete autem, doporučuji mapu a dálniční známku zajistit mnohem dříve.

Ofline verze článku:

Komentovat »

Odpovědět

Blue Captcha Image Refresh

*